Ułożenie w kwadrat
Ułożenie w paralel (równoległe)
Cegiełka (na dziko)
Mozaiki podłogowe, wąskie i krótkie deszczułki ułożone w pionowych rzędach w tzw. plastry, są tańszą alternatywą dla parkietów z litego drewna. 

Podobnie jak parkiet czy deski, mozaiki mogą być wykorzystywane w rozmaity sposób. Z uwagi na swoje parametry techniczne i właściwości wykorzystywane są do układania w łazienkach. Dotyczy to w szczególności mozaiki wykonanej z takich gatunków drewna jak teak, lapacho, doussie czy iroko. Z powodzeniem zastępują parkiety w sypialniach czy holu. Jest to również dobry materiał do układania w obiektach użyteczności publicznej. 

Mozaiki nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia w naszym domu.  bardzo ciekwy efekt uzyskuje się poprzez łączenie mozaiki z płytkami ceramicznymi.

Mozaiki najczęściej występują w następujących wymiarach (gr. x szer. x dł.):
10 x 23 x 220 mm (np. wenge)
14 x 10 x 220 mm (np. afromosia)
14 x 20 x 200/300 mm (np. merbau)
15 x 15/18,5 x 280 mm (np. ipe/ lapacho)

Mozaika parkietowa
Dla klientów poszukujących trwałych produktów za przystępną cenę mamy w ofercie mozaiki parkietowe. Mozaika parkietowa cieszy się uznaniem dzięki swoim właściwościom, a przede wszystkim uniwersalnym zastosowaniom i niewielkiej grubości. Wykorzystywane gatunki do produkcji mozaik to: dąb, jesion, brzoza.

Mozaika przemysłowa
Na podłogi o dużym natężeniu ruchu idealnie nadają się mozaiki przemysłowe. Charakteryzują się dużą odpornością na wszelkie odkształcenia. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń użyteczności publicznej. Ze względu na swoją specyficzną budowę mogą być wielokrotnie odnawiane.