Tarasy drewniane

Tarasy drewniane

Tarasy są nieodłącznym elementem domu. Niejednokrotnie od ich wykończenia i wykorzystanych materiałów zależy efekt końcowy. Tarasy drewniane wykonane z drewna egzotycznego wspaniale komponują się z ogrodem.

W swojej ofercie posiadamy różne gatunki drewna egzotycznego takie jak teak, merbau, bangkirai, cumaru, ipe (lapacho), massaranduba, sucupira a także gatunki drewna europejskiego jak modrzew.

Drewno egzotyczne posiada dużą odporność na czynniki atmosferyczne. Charakteryzuje się wysoką żywotnością oraz bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi i mechanicznymi, dzięki czemu doskonale nadaje się na tarasy drewnanie

Montaż tarasu drewnianego rozpoczyna się od zamontowania legarów na wcześniej przygotowanym podłożu betonowym. Legary układa się na podkładach : gumowych, korkowych lub plastikowych, aby woda znajdująca się na betonie mogła swobodnie przepływać pod legarami. Na zamocowane legary montujemy deski tarasowe wcześniej po-olejowane. Najczęściej praktykowane sposoby montażu desek na tarasach drewnianych to: śruby nierdzewne przechodzące przez wierzch deski, montaż na Click i śruby niewidoczne.

Po zamontowaniu tarasy drewniane są olejowane. Tarasy należy olejować dwa razy do roku wiosną i jesienią po wcześniejszym wyczyszczeniu. Tak impregnowane drewno egzotyczne ma żywotność nawet do 50 lat.

Aby taras służył nam przez lata a jednocześnie nie tracił swojego uroku zapewniamy naszym klientom pełen serwis pielęgnacyjny (okresowe olejowanie, mycie itp.). Wykorzystujemy najlepsze na rynku środki przeznaczone do tego celu.

Dostępne profile

  • profil jednostronnie ryflowany

  • profil obustronnie ryflowany

  • profil obustronnie ryflowany z grubym ryflem

  • profil jednostronnie ryflowany z wpustami bocznymi

  • profil pióro-wpust na czole deski

  • kwadraty Thermo-Teak

  • FSC na plastikowej podstawie